Jdi na obsah Jdi na menu

Zhodnocení závodů Mikulášský Fecht cup 2014

Dne 22. listopadu se konal poslední závod sezóny - Mikulášský fechtl cup 2014, který se tradičně jel v areálu bývalé farmy Břestek. Termín byl zvolen o něco dříve, s ohledem na příjemné podzimní počasí.

Trať byla tak akorát, vedena areálem družstva a na přilehlé louce. Některé jezdce potrápil přechod z terénu na asfalt a opačně.

Závody začaly podle plánu, střídaly se rozjížďky speciálů a originálů. Během přestávky si zázávodil nejmladší účastník závodů na minimotorce. Po obědě se rozjelo finále v obou kategoriích. Deset strojů na trať je opravdu hodně a ve speciálech je to lidově o ústa.

Po třetí hodině odpolední byl závod dokončen a vyhlášeny výsledky v kategoriích  Fechtl ORIGINAL (Klasik) a Fechtl SPECIAL. Byly vyhlášeny ceny pro juniora, nejstaršího závodníka a závodníky ze Slovenska. Po té byly vyhlášeny výsledky Závodu seriálu O Slovácký pohár a závodníci se rozjeli živí a zdrávi ke svým domovům.

Diváci se sešli ve slušném počtu, jak místní z Břestku, tak z okolních dědin. Samozřejmě fandily a fotily doprovodné osádky jednotlivých stájí. Počasí nakonec nebylo tak strašné, jak hlásili rosničkáři a na listopad bylo docela luxusní.

Pořadatelé děkují všem účastníkům závodu - jezdcům, doprovodu, sponzorům a divákům za skvělou atmosféru a dodržování bezpečnosti a ohleduplné chování. Věříme, že se závody líbily  a příští rok  se uvidíme opět u nás v Břestku na Farmě.

Děkujeme také Petru Stýskalovi z hospody "U Krtka" za pořádné občerstvení a světoznámé krtkovy klobásky za lidové ceny.

Fechtl team Břestek přeje všem příznivcům "fechtla, fichtla" úspěšný konec roku 2014 a úspěšné vykročení do roku nového 2015.