Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silniční závody do vrchu - Tupeská zmola 2012 - 21.4. 2012

Fechtl team Břestek o.s., pořádal první závod sezóny - silniční závod do vrchu. Původně se měl jet závod na Chabaňském kopci, který by prověřil všechny stroje. Bohužel zmatky a chaos  ve výstavbě kanalizace v obci Břestek a přesné dodržení lhůty pro vyjádření,  ze strany našeho starosty, nám udělaly čáru přes rozpočet. Nevzdali jsme se a našli řešení v sousední obci Tupesy. Pokud se závody líbily, jsme rádi.

Děkujeme sousední obci Tupesy za poskytnutí zázemí a vynikající podporu. Zvláště je nutno poděkovat starostovi obce Tupesy  za bezproblémové povolení akce v katastru obce, předsedovi  zemědělského družstva, správci místního fotbalového hřiště za skvělý servis a zázemí a hasičům z Tupes i Buchlovic za zajištění bezpečnosti.

Počasí nám docela přálo, bylo pod mrakem, občas svítilo i sluníčko. Přijelo celkem 34 závodníků ve třech kategoriích. Protože se objevily i babety, přidali jsme kategorii Babeta... . Takže i s Babetami bylo 38 závodníků. Nejvíce bylo Fechtlů originálů (klasiků) - sjelo se celkem 21 strojů. Fechtl speciál - bylo 9 strojů a Kategorie "pařezů" měla 4 stroje. Jelo se vyřazovacím způsobem, s opravnými jízdami. Měli jsme zde i jednu závodnici, která oživila tuto veskrze pánskou záležitost.

Břestek Fechtl team na těchto závodech získal několik pěkných cen, v originálech první cena Radek Kabát, druhá cena Lukáš Krause. V kategorii JAWA pařez vyhrál  1. místo Jiří Vinklárek ml. a v kategorii Babeta - vyhrál 1. místo Lukáš Krušina

 Všem borcům GRATULUJEME !!!!!  

Závody proběhly dle plánu a bez zmatků. Nikdo se nezranil, pouze divácká účast byla trochu slabší.

Výsledková listina ve všech kategoriích je   zde....

Fotogalerie je umístěna zde...

Článek v novinách je zde...