Jdi na obsah Jdi na menu

Nultý ročník Mikulášského Fechtl cupu v Břestku 10.12.2011

Asi v půlce roku se naši čtyři závodníci z Břestku dohodli na organizaci závodů v naší vesničce. Břestek je spíše proslulý udržováním tradic a fotbalem. Proto jsme si řekli - Pionýr - "fechtl" je přece také československá tradice a začali připravovat nultý ročník "Fechtl cupu". Jura Vinklárků vzal na sebe ředitelování a odpovědnost za průběh závodů, Lukáš Krause pomohl s propagací závodů na webových stránkách a Radek Kabát  byl u technické přejímky jako jeden z technických komisařů.

Do přípravy se zapojilo spousta lidí z Břestku a okolí. Těmto lidem je třeba vyjádřit velké poděkování za pomoc. Stejně tak je nutno poděkovat dobrovolným hasičům z Tupes za naprosto profesionální zajištění trati.

Trať závodu byla vytýčena v bývalém JZD, které po nucené likvidaci divokého chovu zvířat, v dubnu letošního roku, zůstalo opuštěné. Výhodou areálu byla  hromada pneumatik a balíků slámy na vytýčení trati, uzavřený areál a rozdílné povrchy trati. (asfalt, tráva i šotolina). Pořadatelé se snažili trať postavit co nejzajímavější, což se asi povedlo, dle ohlasu závodníků.

Počasí závodu přálo, v sobotu bylo na prosinec teplo, bezvětří a odpoledne vysvitlo sluníčko. Účast jezdců byla na 0. ročník vynikající, dokonce se jela kategorie juniorů od 12 let.

Dle propozic byly kategorie - junioři od 12 let, Pionýr - klasik a Pionýr speciál. Na skutečnost, že závod byl propagován na specializovaných WEBech a šuškandou mezi závodníky, byla účast závodníků a divaků výborná. Po dlouhých letech se v dědině dělo něco jiného a nového. Bylo se na co dívat - hlavně na závody speciálů, motorky jezdily jak z jiného světa, ne jak 50cm3 ale  aspoň jako 125 cm3. Některé stroje v náročné trati vypověděly poslušnost, někteří závodníci nepřezuli na zimní , tak jim to trochu klouzalo. Přesto se nikdo nezranil a všichni přežili ve zdraví a dočkali se vyhlášení výsledků. Břestek team měl technické potíže, tak jediný náš jezdec, který se probojoval na bednu byl Radek Kabát, který získal krásné 3. místo.

• Výsledkové listiny jsou umístěny zde..
  • Odkaz na fotogalerii je zde..
  • Okaz na video na Youtube zde..

Při závodech se vychytávaly drobné nedostatky a ukázaly se i v našem kolektivu silné a slabé stránky. I přes všechny drobné problémy,  které možná někteří ani nepostřehli, jsme se rozhodli, že pokud vše dobře půjde, vyhlásíme 1. ročník Břesteckého fechtl cupu a možná připravíme i nějaké překvapení..